TwitterFacebook

Druga część umów na dofinansowanie dla OSP w Podlaskiem podpisana [FOTO]

Ochotnicze Straże Pożarne w Podlaskiem z dofinansowaniem na zakup sprzętu. W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży podpisane zostały dziś (09.10) kolejne umowy z przedstawicielami jednostek OSP w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Wydatkowanie tych pieniędzy to przykład wzorowej współpracy polityków i samorządowców – mówił Jarosław Zieliński, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Ten sprzęt jest bardzo potrzebny. Gołymi rękami dzisiaj niewiele się zrobi, zresztą nigdy nie można było wiele zrobić, ale kiedy nie było sprzętu, trzeba było reagować tak, jak było to możliwe. Dzisiaj ten sprzęt jest i jest on bardzo specjalistyczny, ale sporo kosztuje, dlatego jestem bardzo wdzięczny Ministrowi Sprawiedliwości za to wsparcie. Jest to też dobry przykład pracy w rządzie tych dwóch resortów (Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. przyp. red.), a także współpracy rządowo-samorządowej – mówił minister Jarosław Zieliński.

Podpisane dziś (09.10) umowy na dofinansowanie dla OSP to druga część tego zadania. W poniedziałek (08.10) pierwsza tura dokumentów została już podpisana w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Łącznie pieniądze na nowy sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych otrzyma w Podlaskiem 107 gmin. – Ten sprzęt jest im niezbędny – mówił mł. bryg. Marcin Janowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku. – To sprzęt ratowniczy, podstawowy, dlatego trafia do OSP, bo to oni są pierwsi na miejscu zdarzenia i potrzebują tego typu narzędzi w początkowym kontakcie z osobami poszkodowanymi. Są to zestawy ratownictwa medycznego i zestawy ratownictwa technicznego do wydobywania ofiar wypadków drogowych – dodaje mł bryg. Marcin Janowski.

Funduszu Sprawiedliwości na ten rok to kwota rzędu ponad 100 mln złotych. Ochotnicze Straże Pożarne w Podlaskiem otrzymają z tego 4 miniony na zakup podstawowego sprzętu ratowniczego.

PZ

1 komentarz

  1. Pingback: Wsparcie dla strażaków ochotników z województwa podlaskiego | Jarosław Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *