RN
TwitterFacebook

Gmina Łomża: Święto szkoły pod okiem patrona Jana Pawła II

„Totus Tuus” pod takim hasłem społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach 16 października 2019r. w sposób niezwykle uroczysty świętowała 13. rocznicę nadania szkole imienia. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej.

Po nabożeństwie zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie przeszli do budynku szkoły na główną część obchodów. Pan Dyrektor Karol Łebkowski podczas swojego wystąpienie podkreślił rangę święta, przypominając, że patron szkoły to już Święty Jan Paweł II. Wypowiedział ważne słowa, stwierdzając, że młodzież szkoły powinna czerpać aspiracje i wzorować się na przykładzie tego wybitnego człowieka, który był niezwykle skromny, pracowity, a przede wszystkim wrażliwy na potrzeby innych.

Podczas części artystycznej zgromadzeni mogli wysłuchać pięknych fragmentów homilii kierowanych głównie do młodzieży oraz słów, które dla każdego z nas są nadal wyzwaniem. Montaż słowno – muzyczny przybliżył sylwetkę Patrona od jego narodzin przez lata pontyfikatu aż po wyniesienie na ołtarze. Zwieńczeniem występu był taniec uwielbienia, „Błogosławieni”.

W tym szczególnym dniu odbyło się również uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Dzieci przygotowała wychowawczyni p. D. Wierzbowska. Pierwszoklasiści rozpoczęli swój występ przy akordach poloneza, a następnie zdali „egzamin” gotowości szkolnej. Na pewno zapamiętają ten dzień jako wyjątkowy ze względu na niezwykłą postać i wspaniałe osiągnięcia swego Patrona, na wzór którego mogą kształtować swoje charaktery, osobowość i zdobywać wykształcenie.

Tego dnia nie zabrakło też ciepłych słów adresowanych do nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej.

SP w Kupiskach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *