RN
TwitterFacebook

Gmina Zbójna: Trzymiesięczny areszt dla matki noworodka znalezionego w pojemniku

Sąd Rejonowy w Łomży przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec kobiety, której dziecko znaleziono martwe w przydomowym ogródku. Zdarzenie miało miejsce na początku lipca.

W ramach prowadzonego śledztwa dot. zabójstwa noworodka w miejscowości Gawrychy, na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Łomży w dniu 24 lipca 2019 roku zastosował wobec Katarzyny P., podejrzanej o popełnienie przestępstwa z art. 148§1kk, tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Kobieta będzie w nim przebywać do 22 października br.

Przypomnijmy, że ciało noworodka ujawniono w pojemniku na terenie ogrodu jednej z posesji w Gawrychach. O kobiecie, która była w ciąży, ale nie ma dziecka, miał poinformować lekarz. Czynności procesowe zostały przeprowadzone 17 lipca na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

– Z ustaleń śledztwa wynika, iż wymieniona w bliżej nieustalonym dniu miesiąca lipca 2019 roku w miejscowi Gawrychy, gmina Zbójna dokonała zabójstwa swego nowonarodzonego dziecka poprzez spowodowanie urazu czaszkowo-mózgowego okolicy potylicznej z krwawieniem podtwardówkowym i stłuczeniem mózgu, a następnie ukryła dziecko pozostawiając je bez należytej opieki, w następstwie czego doszło do jego zgonu – przekazuje Rafał Kaczyński, zastępca prokuratora okręgowego. 

Katarzynie P. grozi od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *