RN
TwitterFacebook

Grzegorz Kasdepke znany autor książek dla dzieci i młodzieży odwiedził Łomżę

W oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży odbyło się dziś spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke. To autor wielu książek dla dzieci i młodzieży, twórca słuchowisk radiowych, wieloletni redaktor naczelny jednego z magazynów dla dzieci. 

Takie spotkania jak dzisiaj przyznaję Grzegorz Kasdepke to okazja do rozmowy i tym samym poszukiwanie kolejnych pomysłów na książkę Mój syn Kacper, który był bohater mojej pierwszej książki dla dzieci, w tej chwili ma 22 lata, nie jest już dzieckiem. Ja chcąc dalej pisać książki dla dzieci muszę z nimi rozmawiać, poznawać, muszę wiedzieć co je intryguje i jak reagują na moje teksty. Stąd takie spotkania to skarbnica wiedzy dla pisarza. Jednak nie jest to jedyny powód organizowania tego typu spotkań podkreśla zaproszony gość i dodaje, że spotyka się z najmłodszymi w celu promowania czytelnictwa. Polacy są narodem czytającym najmniej w Europie, jedyna nadzieja w dzieciach, one czytają kilkakrotnie więcej od dorosłych. 

W spotkaniu wzięli udział uczniowie wielu łomżyńskich podstawówek. Dzieci zachęcone humorem i bezpośredniością autora miały mnóstwo pytań. Interesowało je to czy w dzieciństwie pisarz czytał książki, a także jaka jest jego ulubiona książka. Nie zabrakło także pytań dotyczących twórczości, te były związane z napisaniem pierwszej książki, dzieci były także ciekawe skąd auto czerpie inspirację do ich pisania. W spotkaniu uczestniczyła m.in. Marysia uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży, która przyznała, że wcześniej nie czytała książek zaproszonego gościa, ale po dzisiejszym spotkaniu z pewnością zacznie Książki pana Grzegorza poznałam dopiero dzisiaj. Są one bardzo, ciekawe i interesujące. Pan Grzegorz jest bardzo radosny i pisze fajne książki dla dzieci. Kupiłam dzisiaj książkę „Tylko bez całowania” zainteresowała mnie, myślę, że będzie fajna i chcę ją przeczytać. 

Po zakończonym spotkaniu dzieci mogły zrobić pamiątkowe zdjęcie, kupić książkę oraz zdobyć autograf Grzegorza Kasdepke.

AA

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *