TwitterFacebook

III LO zwycięzcą konkursu historycznego na 600-lecie praw miejskich Łomży [FOTO]

8 łomżyńskich szkół wzięło udział w finale interaktywnego konkursu historycznego z okazji 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. Najlepsi okazali się uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego zdobywając 1039 punktów. W kategorii indywidualnej wygrał uczeń III LO, Patryk Seksciński.

Konkurs miał formę interaktywnego quizu. Najpierw były eliminacje szkolne, podczas których wyłonieni zostali najlepsi uczniowie, którzy reprezentowali w finale swoją szkołę. Podczas finału musieli odpowiedzieć na 21 pytań dotyczących historii Łomży i różnych wydarzeń związanych z miastem nad Narwią. Uczniowie odpowiadali na pytania na tabletach. Liczył się czas odpowiedzi. Im szybsza odpowiedź, tym więcej punktów można było zdobyć. Natomiast za złą odpowiedź uczestnicy dostawali punkty ujemne, dlatego jak przekonywał Konrad Woźniak z firmy Quizspotter, która organizuje takie quizy w całej Polsce, bardzo ważna była strategia. – Nie ma obowiązku odpowiedzi na wszystkie pytania. Często jest tak w naszym turnieju, że uczestnik, który nie odpowie na wszystkie pytania, a odpowiedział tylko na te pytania których był pewien, miał lepszy rezultat końcowy niż osoba, która odpowiedziała na wszystkie pytania.

I taką też strategię opracowali uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego, którzy zdobyli dwie nagrody – drużynową oraz indywidualną. Najlepszy okazał się Patryk Seksciński który przyznał, że przed konkursem przeczytał monografię Łomży wydaną na 600-lecie, co pomogło mu w zwycięstwie. Dodaje przy tym, że historia jest jego pasją. – Człowieka cieszą sukcesy swoich, dlatego też najbardziej lubię XVI wiek – złoty wiek Polski i Łomży – mówi zwycięzca konkursu.

Uczestnicy konkursu przyznają, że taka forma edukacji, przez rywalizację i dobrą zabawę jest najlepszym rozwiązaniem. – Ten pomysł jest bardzo dobry. Przez swoją fajną formę skłania do jeszcze większego pogłębiania swojej wiedzy na temat naszego miasta – przyznaje jeden z uczestników.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *