RN
TwitterFacebook

Jedna droga, dwie gminy i wiele zmartwień…

Kierowcy i piesi od lat skarżą się na fatalny stan drogi między Wizną a Jedwabnem i nie mogą doczekać się jej kompleksowej modernizacji.

Wójt gminy Wizna Mariusz Soliwoda zapewnia jak ważna jest ta droga dla komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców. Jak podkreślał z rozmowie z nami, trasa ta jest intensywnie uczęszczana nie tylko przez mieszkańców, ale również przez turystów. – Ta droga jest bardzo ważna, ponieważ jest to dojazd do kilku miejscowości, które w stronę Jedwabnego znajdują się, a nasi mieszkańcy korzystają z usług chociażby firm znajdujących się w Jedwabnem, jeżdżą do pracy. Jest to droga też najkrótsza na Mazury, a jej stan jest naprawdę bardzo fatalny. Kiedy ta inwestycja ruszy? Tego nie mogę powiedzieć. Wszystko w rękach marszałka – mówi Mariusz Soliwoda.

W ubiegłym miesiącu Starostwo Powiatowe w Łomży gościło przedstawicieli województwa podlaskiego na czele z wicemarszałkiem województwa Markiem Olbrysiem. Było to kolejne spotkanie dotyczące inwestycji i remontów dróg na terenie powiatu łomżyńskiego. Poruszono także temat remontu drogi Wizna – Jedwabne. Obecnie jest procedowana w Urzędzie Marszałkowskim zmiana kategorii drogi powiatowej na wojewódzką. – W tej chwili trwają w Urzędzie Marszałkowskim o przejęciu tej drogi w kategorię dróg wojewódzkich, czy też pod zarząd i przebudowy tej drogi – informuje burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski i także on uważa, że jej stan pozostawia wiele do życzenia. – Droga jest w fatalnym stanie, od połowy lat siedemdziesiątych nie była modernizowana, a jest to jedna z głównych dróg, z której korzystają mieszkańcy Jedwabnego, Przytuł, Stawisk jadący do Białegostoku – dodaje.

Jest szansa, że droga w niedalekiej przyszłości zostanie w całości wyremontowana, a na obecnym skrzyżowaniu z drogą krajową nr 64 powstanie rondo. Szacowany koszt inwestycji to około 15 mln zł, czyli wydatek przekraczający możliwości finansowe obu samorządów gminnych.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *