TwitterFacebook

Kolejne sukcesy Wiktora Kosowskiego

Wiktor Kosowski zawodnik UKS „Return” Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym wygrał turniej tenisa kadetów (chłopców do lat 16) w Warszawie. Zawody zostały zorganizowane przez Centrum Tenisowe Presige Warszawa.

Wyniki meczów Wiktora w turnieju:

– z Tymoteuszem Romanowskim (Klub Tenisowy TENISWIL Warszawa-Wilanów) 6/3 7/6(3)

– z Karolem Romerem (Stowarzyszenie Tenisowe TieBreak) 4/6 6/1 6/2

– z Jakubem Tomczykiem (UKT Radość 90 Warszawa) 7/5 4/6 6/4

– w finale z Aleksandrem Piekarskim (AM TENIS Zgierz) 6/4 7/5

Wygrana w Warszawie jest powodem do radości. Tam turnieje tenisowe są zawsze silnie obsadzone, duża konkurencja i bardzo wysoki poziom (…) nie chcę tworzyć niepotrzebnej presji, ale liczymy również na udany start Wiktora wkrótce w Łomży w turnieju tenisowym HEXABANK CUP oraz we wrześniu w  JBB Nadzieja Cup – mówi trener Wiktora Tomasz Waldziński.

Wiktor Kosowski zajął także drugie miejsce w deblu we Wrocławiu i drugie w grze singlowej w Bielsko Białej startując w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych PZT. We Wrocławiu nasz tenisista grając wspólnie z Kubą Solarskim (Eurotenis Łódź) w półfinale pokonali Mateusza Lange (AT Angelique Kerber Puszczykowo) i Eli Mizerskiego (KT Ginter Warszawa) p6/4 3/6 10/6. W finale 3/6 3/6 ulegli parze Maciej Kos (GAT Gdańsk) i Kacper Królikowski (Szczecińska Akademia Tenisowa).

W Bielsko Białej natomiast Wiktor w pierwszej rundzie 6/0 4/6 6/4 ograł Marcina Andrzejczaka (Akademia Tenisowa Masters Łódź). W drugiej 7/6 (6) 6/2 pokonał Fabiana Reguckiego (UKS Okęcie Sport Warszawa), a następnie w półfinale 6/2 6/7(4) 6/3 Szymona Kaszowskiego (BKT Adventage Bielsko Biała). Niestety W grze finałowej nasz tenisista 3/6 4/6 przegrał z Nikodemem Barcikiem (Śląskie Centrum Tenisowe Pszczyna).