TwitterFacebook

Kolejny krok w stronę budowy obwodnicy Łomży wykonany

Skierowanie do realizacji przetargów na budowę obwodnicy Łomży podpisane. Dokonał tego goszczący dziś w Łomży wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Obwodnica ma być gotowa w 2021 roku.

Dokument podpisano w Urzędzie Gminy Łomża, w obecności dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztofa Kondraciuka, wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, parlamentarzystów: poseł Bernadety Krynickiej oraz posłów Lecha Kołakowskiego i Kazimierza Gwiazdowskiego, a także licznego grona samorządowców z wójtem gminy Łomża Piotrem Kłysem jako gospodarzem wydarzenia.

Podpisanie dokumentu to kolejny etap na drodze realizacji inwestycji, na którą od dziesiątek lat czekają mieszkańcy Łomży, szczególnie ci, których domy znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie dróg tranzytowych przebiegających przez miasto.

Budowa obwodnicy Łomży będzie podzielona na dwa odcinki. Pierwszy o długości około 7 kilometrów i drugi o długości około 13 kilometrów. Całość inwestycji ma zamknąć się w kwocie jednego miliarda dwustu pięćdziesięciu milionów złotych.

Obwodnica będzie częścią powstającej trasy Via Baltica. Rozpocznie się przed Konarzycami, w okolicach miejscowości Boguszyce tak zwanym węzłem Łomża-Południe, omijając Łomżę od strony zachodniej złączy się z dalszą częścią Via Baltici – węzeł Kolno i dalej w stronę Szczuczyna.

Z danych technicznych należy zaznaczyć, że obwodnica będzie miała cztery węzły komunikacjyne – wspomniany węzeł Łomża- Południe z łączniukiem do drogi krajowej nr 63 w strone Zambrowa, a także Łomża-Zachód (wjazd i zjazd z obwodnicy na drogę krajową nr 61 w stronę Ostrołęki), Łomża-Nowogród (wjazd i zjazd z obwodnicy na drogę wojewódzką nr 645w stronę Nowogrodu) oraz Łomża-Północ (wjazd i zjazd z obwodnicy na drogę krajową nr 64 w stronę Białegostoku). 

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *