RN
TwitterFacebook

„ŁoKeR okazał się strzałem w 10” [FOTO]

Mieszkańcy Łomży od 28 kwietnia skorzystali z Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej 6040 razy. Jak mówił na dzisiejszej (05.06) konferencji prasowej w urzędzie miejskim Marcin Jeż, dyrektor do spraw rozwoju BikeU, taki wynik inne miasta, w których uruchomione zostały programy pilotażowe uzyskują dopiero po kilku miesiącach.

Ten projekt jest projektem trafionym. Już na tym etapie można stwierdzić, że mieszkańcy Łomży korzystają i chcą korzystać z ŁoKeR-a i teraz daje nam to pewne pole do dalszego działania – mówił prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

Zaprezentowano także nowy rower w ramach Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej dla dwóch osób, który będzie do wypożyczenia za kilka dni.

W Łomży program pilotażowy uzyskuje najlepsze wyniki i jednocześnie jest on najtańszym pilotażem z dotychczas realizowanych. Na uruchomienie ŁoKeR-a miasto przeznaczyło 160 tys. zł co jak mówi Marcin Jeż, w porównaniu do innych miast jest bardzo małą kwotą. Fenomenem na skalę kraju okazało się włączenie do programu lokalnych przedsiębiorców, spółek i spółdzielni. Dotychczas nie udało się w takim modelu finansowania sfinansować żadnego innego projektu w Polsce. To dzięki lokalnemu biznesowi ten projekt powstał w takiej skali i wygenerował takie wyniki – informował Marcin Jeż.

Do tej pory uruchomionych zostało 11 stacji, dzisiaj zamontowane mają być kolejne dwie. Zarejestrowanych osób korzystających z ŁoKeR-a na tę chwile jest 1477. Najwięcej wypożyczeń notuje do tej pory stacja przy Galerii Łomża, a jest to 1027 wypożyczeń, na drugim miejscu znajduje się stacja Orlik 801 wypożyczeń, a na ostatnim miejscu podium stacja przy Szmaragdowej 689 wypożyczeń.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *