RN
TwitterFacebook

Łomża: 13 stacji i około 100 rowerów będzie w ramach ŁoKeR-a [FOTO]

13 stacji i około 100 rowerów zakłada Łomżyńska Komunikacja Rowerowa. Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Łomży podpisano deklarację o współpracy pomiędzy miastem, firmą BikeU, która będzie odpowiedzialna za obsługę ŁoKeR-a oraz partnerami projektu.

Mieszkańcy Łomży będą mogli korzystać z Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej wraz z początkiem maja, jednak Marcin Jeż dyrektor do spraw rozwoju BikeU ma nadzieje, że będzie to możliwe już pod koniec kwietnia.

Korzystanie z Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej wymaga na początek rejestracji. Ta ma się rozpocząć 26 kwietnia i będzie wymagać opłaty inicjalnej w wysokości 19 złotych dokonanej za pomocą przelewu lub systemu Blik. Wtedy możemy rozpocząć korzystanie z systemu. Aby wypożyczyć rower należy wpisać podchodząc do terminalu swój login lub numer telefonu. Następnie trzeba będzie wpisać 4 cyfrowy PIN, w celu potwierdzenia czy jesteśmy danym użytkownikiem po czym wybieramy rower. W przypadku zwrotu jednośladu wystarczy włożyć go do stacji i wypożyczenie zostaje automatycznie rozliczone.

Pierwsze 15 minut korzystania z roweru ma być darmowe. Natomiast jeżeli chcemy korzystać dłużej z roweru to pierwsza godzina kosztuje złotówkę. Dalej cennik jest tak skonstruowany, aby unikać sytuacji, w których ktoś wypożycza rower na bardzo długi okres z racji tego, że byłby darmowy. Nie dalibyśmy wtedy możliwości korzystania z niego komuś innemu – tłumaczy Marcin Jeż dyrektor do spraw rozwoju BikeU.

Miejsca, w których będą stacje są już wybrane. One będą w miejscach, z naszej perspektywy, optymalnych, ale pozostawiamy jeszcze to do oceny mieszkańców. Statystyki pokażą nam czy to są dobre miejsca czy też oczekiwaliby jednak troszeczkę innej lokalizacji – mówi wiceprezydent Łomży, Andrzej Garlicki.

Lista stacji, lokalizacja oraz sponsorzy:

1. Stacja OSM Piątnica Plac Kościuszki – sponsor OSM Piątnica

2. Stacja W. Polskiego AGROBIZNES – sponsor PEPEES S.A.

3. Stacja Galeria Łomża Rondo Solidarności – sponsor Galeria Łomża

4. Stacja Szmaragdowa – sponsorzy: SM Perspektywa i Development Sp. j.

5. Stacja Dworzec Miejski CH 4 Plus – sponsor Centrum Handlowe 4 Plus

6. Stacja Stary Rynek – sponsorzy: Kino Millenium, Intercars S.A. Grupa Łomża, Sonalor Sp. j. Najda oraz Carpexim Producent rolet i żaluzji

7. Stacja Orlik Park Jana Pawła II – sponsorzy BTS Szymańscy, ARMAPAK Sp. Producent Opakowań, Bosh Service, Garage Grill&Bar, Grodzki Development Sp.j. firma realizująca projekt Veranda Park.

8. Stacja Hala Sportowa SP 9 – sponsor MPEC ( w planach)

9. Stacja Bulwary – sponsor MPWiK (w planach)

10. Stacja PWSIiP ul. Akademicka – sponsor ZGO (w planach)

Stacje finansowane przez Urząd Miejski:

11. Straż Pożarna ul. Sikorskiego

12. Strzelnica MOSiR ul. Konstytucji 3 Maja

13. Stacja PEPEES ul. Poznańska

Bartosz Święciński

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *