TwitterFacebook

Łomża: 198 uczniów przystąpi do matury poprawkowej

W przyszłym tygodniu ruszają matury poprawkowe. Z drugiej szansy w Łomży skorzysta 198 uczniów. Najwięcej zdających tradycyjnie będzie poprawiało egzamin z matematyki.

Sesja poprawkowa rozpocznie się we wtorek. Do niej mogą przystąpić tylko ci maturzyści, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych oraz do jednego z egzaminów na poziomie rozszerzonym i nie zdali tylko jednego z nich. Również jedynym z bardzo ważnych warunków jest to, że wszystkie te egzaminy musiały być zdawane uczciwie, czyli żaden z tych egzaminów nie mógł zostać unieważniony.

Te osoby mają jeszcze szansę na świadectwo maturalne w tym roku i tym samym na skorzystanie z rekrutacji do uczelni wyższych – mówi dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, Jolanta Gołaszewska.

Do pisemnego egzaminu poprawkowego z matematyki w nowej formule przystąpią 162 osoby i 14 osób z języka angielskiego. Jeżeli chodzi o starą formułę to do poprawki z matematyki zgłosiło się 20 osób. Dwie osoby będą poprawiały także egzamin maturalny z części ustnej z języka angielskiego.

Egzaminy poprawkowe z części pisemnej rozpoczną się we wtorek o godzinie 9. Natomiast egzaminy w części ustnej są ustalane przez dyrektorów poszczególnych szkół, ale muszą odbyć się we wtorek lub środę.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *