TwitterFacebook

Łomża: 75-latka oddała oszustom 30 tysięcy złotych

Kolejne – niestety udane oszustwo na tzw. wnuczka w Łomży. Przedwczoraj jedna z mieszkanek miasta straciła 5 tysięcy złotych. Tym razem było jeszcze dotkliwiej, bo wczoraj (09.01) kolejna z łomżynianek straciła aż 30 tysięcy złotych. Do 75-letniej kobiety zadzwonił podszywający się pod jej syna złodziej.

– Mężczyzna powiedział płaczącym głosem „mamo ratuj” i później słuchawkę telefonu przejęła kobieta podająca się za panią prokurator. Powiedziała, że można mu pomóc przekazując 30 tysięcy złotych. Kobieta wypłaciła pieniądze i przekazała je osobie, która zgłosiła się po odbiór gotówki – mówi asp. Ewelina Szlesińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Podstawą działania oszustów jest zdobycie zaufania seniorów. – Oczywiście przedstawiają im wymyśloną historię, bazują na uczuciach, strachu i lęku. Potwierdzajmy każdorazowo usłyszaną w telefonie informację – dodaje aspirant Szlesińska.

Policjanci apelują też, szczególnie do osób młodych, żeby pomogły funkcjonariuszom informować seniorów o zagrożeniu, jakim jest oszustwo metodą na wnuczka.

pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *