RN
TwitterFacebook

Łomża: Będą „Zaczytane ławki”. Zdecyduj, gdzie staną

„Zaczytane ławki” to inicjatywa Fundacji Zaczytani.org, która chce w ten sposób promować czytelnictwo. W Łomży ma być dziesięć takich ławek. Mieszkańcy mogą zdecydować, w jakich miejscach mają one stanąć.
Przez cały wrzesień, w ramach promocji czytelnictwa, kultury i sztuki oraz edukacji społecznej, ustawionych zostanie w Łomży dziesięć ławek w kształcie otwartych książek. Inicjatywa organizowana jest we współpracy z Fundacją Zaczytani.org. Prezydent Mariusz Chrzanowski zachęca mieszkańców, by swoje propozycje lokalizacji „zaczytanych ławek” przesyłali do 9 sierpnia br. do godz. 12:00 na adres mailowy portal@um.lomza.pl. Lokalizacje można proponować również na oficjalnym profilu prezydenta Łomży na portalu społecznościowym facebook.

Osoby odwiedzające ławki będą miały możliwość pobrania bezpłatnych utworów literackich za pomocą kodów QR umieszonych na tabliczkach opisujących każdą ławkę.

Dodatkowo mieszkańcy będą mogli przekazać książki podopiecznym Fundacji Zaczytani.org, przynosząc używane oraz nowe utwory we wskazane miejsce. Trafią one do szpitali, gdzie będą mogły z nich korzystać hospitalizowane dzieci oraz dorośliinformuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

W ramach akcji odbędzie się również spotkanie z ambasadorem Fundacji (znanym aktorem, kabareciarzem, piosenkarzem, pisarzem lub rysownikiem). Zaplanowane jest ono na 7 września i będzie połączone z Narodowym Czytaniem 2019.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *