RN
TwitterFacebook

Łomża: Będzie więcej punktów sprzedaży alkoholu

Taką decyzję podjęli radni miejscy. Tym samym w mieście będzie nie 220 a 270 punktów sprzedaży alkoholu.

Za przyjęciem uchwały zgłoszonej na wniosek dziesięciu radnych głosowało 11 osób. Przeciw było 10 radnych, jeden wstrzymał się od głosu. Za przyjęciem uchwały był m.in. radny Mariusz Tarka, który ostatnio opuścił klub radnych Prawa i Sprawiedliwości:

Samo podejście radnych nie powinno mieć wpływu na rozwój przedsiębiorczości, bo to jest też rozwój naszego miasta. Z drugiej strony koncesje, które były wydawane nie traktują wszystkich równo. Nie mówmy, że rozpijamy społeczeństwo, bo nie zauważyłem jeszcze do tej pory, żeby ktoś w sklepie sprzedał dla młodzieży alkohol – mówił podczas dyskusji.

W kontrze do argumentów radnego Tarki o zwiększaniu przedsiębiorczości w tym zakresie, głos zabrał radny Tadeusz Kowalewski:

Trudno mi zdzierżyć wypowiedź pana radnego, która nie ma żadnych argumentów ekonomicznych, społecznych ani psychologicznych. W żaden sposób ta decyzja nie wpłynie na wzrost przedsiębiorczości – zapewniał.

Przeciwni przyjęcia tej uchwały byli wszyscy członkowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie wykluczają, że będą wnioskować o zmniejszenie liczby punktów ze sprzedażą alkoholu. – Będziemy to dyskutować na spotkaniu klubumówiła po głosowaniu Marianna Jóskowiak. 

Radni przyjęli też uchwałę w sprawie zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych. Głosowanie wyglądało podobnie – 11 radnych było za, 10 przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

pz/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *