TwitterFacebook

Łomża: Bój o wiceprzewodniczących rady wciąż trwa

Wciąż nie wybrano wiceprzewodniczących Rady Miejskiej Łomży. Dzisiaj miała miejsce druga część pierwszej sesji rady miasta. W zeszłą środę udało się wybrać jedynie przewodniczącego, którym został Jan Olszewski z PiS. Dzisiaj kandydatów na wiceprzewodniczących było czterech, lecz żaden nie uzyskał wystarczającej ilości głosów.

Kandydatami na wiceprzewodniczących byli: Dariusz Domasiewicz (10 głosów), Marianna Jóskowiak (9 głosów), Zbigniew Prosiński (7 głosów), Andrzej Wojtkowski (6 głosów). W głosowaniu wzięło udział 23 radnych, oddano 21 głosów, głosów wstrzymujących się było 8, a 2 były nieważne.

Zaskoczeniem było zgłoszenie kandydatury Zbigniewa Prosińskiego na funkcję wiceprzewodniczącego przez Mariusza Tarkę z Prawa i Sprawiedliwości.

Nie wybranie po raz kolejny wiceprzewodniczących pokazuje, że w radzie są bardzo ostre podziały polityczne. – Nie ma wyraźnego lidera, który zbudowałby stabilną większość. Z przykrością można też stwierdzić, że ustalenia przyjmowane przez radnych w rozmowach kuluarowych, w trakcie głosowania nie mają już swojego odzwierciedlenia. Podejrzewam, że to będzie jedna z najtrudniejszych kadencji samorządu w historii miasta Łomży – mówi Maciej Borysewicz z Koalicji Obywatelskiej.

Prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski mimo tej sytuacji liczy na współpracę z radnymi ponad podziałami. – Dla mnie jest to czwarta kadencja samorządu i uważam, że początki tej kadencji są bardzo trudne, bo jeszcze nie zdarzyło się w mojej historii pracy samorządowca, żeby wiceprzewodniczący nie był jeszcze wybrany na takim etapie. Zobaczymy jak to się potoczy, ale wierzę, że rada mimo dzielących nas kwestii programowych i światopoglądowych będzie współpracowała z prezydentem.

Radnym udało się przynajmniej ustalić wynagrodzenie prezydenta. Za ustaleniem pensji na takim samym poziomie co dotychczas, czyli około 10 tysięcy złotych miesięcznie, głosowało 18 radnych, a 5 wstrzymało się od głosu. Co warte odnotowania, 5 radnych, którzy wstrzymali się od głosu to radni Prawa i Sprawiedliwości.

Następna sesja zaplanowana jest na 5 grudnia, lecz godzina rozpoczęcia jest jeszcze nieznana.

Bartosz Święciński

2 kommentarze

  1. ALDONA Odpowiedz

    A nikt z Was nie pomyślał, że jak Prezydent może żyć za 10 tyś brutto? To bezmyślnie głosowanie pozostałych radnych jest naganne.

  2. Paweł Odpowiedz

    może może żyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .wiekszoć z nas żyje za zdecydowanie mniejsze kwoty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *