RN
TwitterFacebook

Łomża: Działka z zamkniętą stacją benzynową może znowu służyć miastu

Podczas ostatniej wizyty w Warszawie prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz poseł na Sejm RP spotkali się ze Zbigniewem Leszczyńskim, członkiem zarządu ds. rozwoju Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN Spółka Akcyjna. Miasto Łomża chce przejąć bezpłatne nieużytkowaną działkę po stacji paliw przy ul. Wiejskiej i dokonać tam inwestycji z pożytkiem dla społeczności lokalnej.

Działka przy ul. Wiejskiej, na której kiedyś znajdowała się stacja paliw od lat jest nieużytkowana. Potrzebna jest tam remediacja gleby, która jest zanieczyszczona substancjami ropopochodnymi. Urząd Miejski w Łomży złożył już do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku, wniosek o udostępnienie planu remediacji, którą miałby wykonać koncern naftowy.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreśla, że gdyby miastu udało się przejąć teren, zostałby on zagospodarowany z pożytkiem dla społeczności lokalnej. – Ta działka jest ważna pod kątem powstających inwestycji drogowych. W tym rejonie potrzebny jest również parking, z którego mogliby korzystać mieszkańcy tej części miasta oraz petenci Powiatowego Urzędu Pracy – mówi włodarz Łomży.

O to, aby działka przy ul. Wiejskiej przeszła we własność miejską zabiega również poseł Bernadeta Krynicka. – Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera ośrodki, które utraciły status województwa. Liczę, że w tym przypadku spółka skarbu państwa pozytywnie odniesie się do wniosku miasta Łomża. Z jej perspektywy ta działka ma niewielkie znaczenie, natomiast dla Łomży ogromne – zaznacza parlamentarzystka.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *