RN
TwitterFacebook

Łomża: Finał VI Międzyszkolnego Quizu Zawodoznawczego [FOTO]

W Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji odbył się finał VI Quizu dla uczniów klas VII, którego pierwszy etap został wcześniej przeprowadzony w szkołach. Organizatorami wydarzenia byli doradcy zawodowi ŁCRE w Łomży.

Celem Quizu było rozpowszechnienie tematyki edukacyjno – zawodowej, zapoznanie uczniów ze ścieżkami edukacyjnymi, uświadomienie konieczności planowania własnej przyszłości oraz sprawdzenie stopnia znajomości zawodów.

Podczas finału uczniowie klas 7 musieli zmierzyć się z pytaniami o starych zawodach i zawodach przyszłości, wykazać się wiedzą z zakresu zagadnień zawodoznawczych, szkołach i kierunkach kształcenia w Łomży.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie z SP 1, SP 2, SP 7, SP 9, SP 10 i SP z Piątnicy, SP z Nowogrodu, SP z Kupisk, SP z Jarnut.

Uczniowie wykazali się dużą znajomością tematu, a rywalizacja pomiędzy drużynami była bardzo wyrównana. Największe emocje wzbudziła konkurencja kalambury o zawodach.

Laureaci VI Quizu Zawodoznawczego klas 7:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży ( Julia Serafin, Olivier Mieczkowski, Dawid Dembek )

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży ( Wiktoria Bagińska, Igor Podstolski, Hubert Chojnowski )

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży ( Nikola Chojnowska, Martyna Frąckiewicz, Katarzyna Łępicka ).

Nagrody zwycięskim drużynom oraz wyróżnienia wręczyła Grażyna Klimek ,zastępca naczelnika Wydziału Edukacji w Łomży i Maciej Listowski dyrektor ŁCRE w Łomży.

ŁCRE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *