RN
TwitterFacebook

Łomża: Fontanna w Parku Jana Pawła II jest już na ukończeniu [FOTO]

Podświetlona fontanna i place zabaw powstają w parku Jana Pawła II w Łomży. Wszystko wskazuje na to, że terminy zostaną dotrzymane i do końca września park zyska nowy wygląd oraz przeznaczenie

Wykonawcy wyprodukowali nam już zabawki. W ciągu dwóch tygodni zostaną one przywiezione i do końca września jest termin umowny na zamontowanie ichmówi Krzysztof Święcki, naczelnik Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Łomży.Fontanna jest również na ukończeniu.

Jej instalacja wykonana jest w postaci okrągłej żelbetowej niecki w formie schodów. Stopnie i dno wyłożone zostaną białą półprzejrzystą mozaiką szklaną. Obraz wodny oświetlać będzie zespół 4 reflektorów podwodnych i kostki świecące LED. Wartość inwestycji to prawie pół miliona złotych. Jednym z elementów ozdobnych fontanny będą grawerunki z myślami św. Jana Pawła II:

Na płytach granitowych, które znajdują się na osiach głównych ciągów od fontanny rozchodzących się promieniście, znajdą się wygrawerowane cytaty i myśli papieskie – wyjaśnia Święcki.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *