RN
TwitterFacebook

Łomża: Głośne czytanie w autobusie [FOTO]

Pasażerów komunikacji miejskiej w Łomży czeka dziś miła niespodzianka. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania od rana w jednym z autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, bibliotekarze czytają swoje ulubione książki.

Reakcje pasażerów wsiadających do łomżyńskiego autobusu o nr 10 były różne:

Jest zaskoczenie, konsternacja, a potem pasażerowie siadają i chętnie słuchają. Spotkaliśmy się z mnóstwem pozytywnych opinii, miłych, ciepłych słów i myślę,  propagowanie czytania jest potrzebne – mówi Elżbieta Ziółkowska, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.

Łomżanie, którym dzisiejszą podróż umiliło głośne czytanie przeróżnych powieści i opowiadań zgodnie przyznają, że jest to bardzo sympatyczna inicjatywa Obecnie coraz mniej książek ludzie czytają, a ta akcja może zachęcić do sięgnięcia po książkę – mówiła jedna z pasażerek Ja uważam, że to może być fajny początek przygody z książką, może kogoś zainteresują losy bohaterów i zdecydują się przeczytać całą książkę – przyznała inna pasażerka.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto ma w Polsce już 13-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki

Czytających bibliotekarzy można spotkać w autobusie nr 10 o nr bocznym 204. Akcja potrwa do godz. 13.48.

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *