RN
TwitterFacebook

Łomża: Jest szansa na utworzenie kolejnego żłobka miejskiego. Miasto stara się o pieniądze

Żłobek miejski z miejscami dla 25 dzieci ma powstać przy Przedszkolu Publicznym nr 14 w Łomży. Władze miasta złożyły już wniosek o dofinansowanie tej inwestycji. 

Projekt utworzenia nowego żłobka przewiduje remont pomieszczeń, wyposażenie, pomoce dydaktyczne, wyżywienie, ubezpieczenie oraz zatrudnienie trzech opiekunek. Co ważne, placówka będzie bezpłatna, jednak na razie nie wiadomo na jakich zasadach będą przyjmowane do niej dzieci.

Wartość całości to 946 tysięcy. Miasto wnioskuj o dofinansowanie z RPO województwa podlaskiego w wysokości 804 tys. złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już 1 września 2020 roku placówka rozpocznie swoją działalność. Z uwagi na to, że żłobek ma zostać powołany w ramach funduszy unijnych projekt ma termin końcowy wyznaczony na 31 lipca 2022 roku. Prezydent jednak chciałby, aby nowa placówka została w mieście:

– Jestem przekonany, że w momencie zakończenia projektu pojawią się środki na kontynuację działalności. Jeżeli by się okazało, że pozostanie to tylko w gestii miasta, to taki żłobek powinien zostać na stałe mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży i dodaje, że w tym temacie musiałaby się wypowiedzieć rada miejska. – Nie wyobrażam sobie, żebyśmy w roku 2022 musieli rezygnować z tej placówki. Wręcz przeciwnie, należy zastanawiać się nad tym, żeby powstał jeszcze dodatkowy żłobek. 

Obecnie w Łomży funkcjonują dwa żłobki miejskie – jeden przy przedszkolu nr 8 , w którym jest 48 miejsc, drugi przy przedszkolu nr 4 z 50 miejscami dla dzieci.

Niespełna 100 miejsc w takim mieście jak Łomża to zdecydowanie za mało. Chcemy to poprawić, stąd między innymi decyzja o przystąpieniu do projektudodaje prezydent Łomży.   

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *