TwitterFacebook

Łomża: Liceum Plastyczne w Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży na liście pierwszych 100 szkół włączonych do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Dyrektor szkoły, Lidia Radziwanowicz podpisała dzisiaj (09.07) umowę ze Stanisławem Derehajło, doradcą wiceprezesa rady ministrów Jarosława Gowina, oficjalnie włączającą łomżyńską placówkę do tego programu.

Projekt zakłada stworzenie sieci dostępu do internetu, łączącej wszystkie szkoły w Polsce. OSE będzie siecią wirtualną opartą na istniejącej infrastrukturze szerokopasmowej (wybudowanej w całości ze środków komercyjnych i przy udziale dofinansowania ze środków publicznych, w szczególności Programu Operacyjnego Cyfrowa Polska).

Jak mówi Stanisław Derehajło, jest to otwarcie szkoły na cały świat, dzięki wykorzystaniu szybkiej i bezpiecznej sieci komputerowej. Dzięki niej można korzystać z nowoczesnych form kształcenia. – Np. uczniowie będą mogli łączyć się z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie i korzystać z wykładów, zajęć multimedialnych. Będzie można zrobić wystawę prac uczniów, którą inni obejrzą na całym świecie.

Model wdrożenia OSE zakłada umożliwienie korzystania z tej usług pierwszym szkołom od 1 września tego roku. Sukcesywnie mają być do niej podłączane kolejne placówki. Ministerstwo Cyfryzacji zakłada, że w tym roku 1,5 tys. lokalizacji będzie miało możliwość korzystania z usług OSE. W 2019 roku do ma to być już 12,7 tys. a w 2020 do 19,5 tys. lokalizacji.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *