RN
TwitterFacebook

Łomża: Miasto szuka kierownika Hali Kultury

Przebudowa hali targowej na Halę Kultury w centrum Łomży ma opóźnienie. Jednak władze miasta wkrótce rozpoczną poszukiwania kierownika tej instytucji. 

Hala Kultury ma być miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli realizować swoje pasje i zainteresowania. Zarządzać obiektem ma kierownik. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony nabór na to stanowisko. Od tej osoby będzie wymagany stały kontakt osobisty i telefoniczny z twórcami, artystami, organizatorami działalności kulturalnej i przedstawicielami miejskich instytucji kultury. W tym celu prezydent Mariusz Chrzanowski spotkał się z dyrektorami jednostek kultury w mieście (TLiA, FKWL, MDK-DŚT).

Rozmawialiśmy na temat działań, które należy podjąć w zakresie ożywienia starówki w kontekście powstania Hali Kultury – mówi włodarz, dodając, że poprosił przedstawicieli kultury o udział w komisji niebawem ogłoszonego konkursu.

Warto przypomnieć, że instytucje miejskie mają już pierwsze pomysły na wykorzystanie nowej przestrzeni. Szczególnie zainteresowane wykorzystaniem Hali Kultury jest MDK-DŚT, które ma ograniczone miejsce na zajęcia artystyczne oraz Teatr Lalki i Aktora, którego dyrektor liczy, że już przyszłoroczna Walizka będzie mogła zagościć w tym budynku.

Zmodernizowana Hala Kultury przy Starym Rynku będzie zawierała w swoim wyposażeniu salę wielofunkcyjną z zapleczem (na parterze) oraz salę do podejmowania działań interdyscyplinarnych (w podziemiu). Na piętrze zlokalizowane zostaną sale spotkań z przestrzenią wystawienniczą, hol na wystawy z komunikacją, a także antresole. Ponadto budynek wzbogacony będzie o klubokawiarnię oraz punkt informacji turystycznej, a w przeszklonych jatkach wokół hali powstanie galeria prezentująca sztukę młodych.

Inwestycja „Przebudowa zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury w Łomży wraz z jej wyposażeniem” jest realizowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020  przez generalnego wykonawcę firmę MK-BUD z Białegostoku.  Wartość projektu wynosi ponad 16,6 mln zł, w tym dofinansowanie na kwotę ponad 9,8 mln zł. Pierwotnie nowy obiekt miał zostać oddany do użytku w tym roku, jednak inwestycja ma opóźnienie. Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Chrzanowskiego zostanie oddany w pierwszym kwartale przyszłego roku.

pg/UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *