TwitterFacebook

Łomża: Mistrzostwa Polski w biegu na 10000 metrów [FOTO]

Na stadionie Miejskim w Łomży rozegrano mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu na 10000 metrów, w którym lekkoatletki i lekkoatleci walczyli o tytuł mistrzowski. Swoich sił mogli spróbować także amatorzy w biegu o mistrzostwo Łomży na podobnym dystansie.

Organizatorem wydarzenia sportowego był klub LŁKS Śniadowo – Łomża, którego zawodnicy dali z siebie wszystko. W kategorii kobiet Olga Ochal zdobyła brązowy medal, a w kategorii mężczyzn Szymon Kulka zdobył srebrny medal. Równie dobrze, a nawet lepiej wypadli w kategorii drużynowej tam zdobyli m.in złoty medal.

Za tydzień mam maraton, ten dzisiejszy start to był zamysł mocnego treningu. Powiem szczerze, że nie spodziewałam się, że zdobędę dziś medal, cieszę się. Nie wiedziałam jak rozłożyć swoje siły, ale zaufałam swojej intuicji i wyczułam na co mnie stać, a na końcu wyłączyłam myśli, że może mi nie starczyć sił i biegłam do przodu, walczyłam o medal, dałam z siebie wszystko – mówiła Olga Ochal zdobywczyni brązowego medalu.

10000 metrów kobiet

I miejsce Katarzyna Rutkowska – KS Podlasie Białystok (33:24.08)

II miejsce Paulina Kaczyńska – WMLKS Pomorze Stargard (33:29.05)

III miejsce Olga Ochal – LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża (34:14.19)

10000 metrów mężczyzn

I miejsce Tomasz Grycko – UKS Bliza Władysławowo (28:56.81)

II miejsce Szymon Kulka – LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża (29:31.63)

III miejsce Dawid Malina – TL ROW Rybnik (29:41.38)