RN
TwitterFacebook

Łomża: Młodzi budowlańcy sprawdzeni w teorii i praktyce [FOTO]

Łukasz Łukaszewicz ze szkoły w Białymstoku i Tomasz Maksymiuk ze szkoły w Bielsku Podlaskim wygrali XI edycję konkursu „Muruj z PREFBETEM”. Tradycyjnie został on zorganizowany w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z Łomży, Białegostoku, Augustowa, Bielska Podlaskiego, Ostrołęki i Ciechanowca.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się swoimi umiejętnościami zarówno z teorii jak i praktyki. – Na początku jest test wiedzy ogólnej przygotowywanej przez szkołę w porozumieniu z PREFBETEM, później co roku jest inne zadanie praktyczne. Dotyczy one murowania na cienką zaprawę, odpowiednio albo jakichś murów czy innych załamań – mówi dyrektor łomżyńskiej budowlanki, Artur Ciborowski. Łukasz Łukasiewcz wygrał część teoretyczną, natomiast Tomasz Maksymiuk okazał się najlepszy w części praktycznej.

Historia konkursu rozpoczęła się od spotkań edukacyjnych Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. – Spotykaliśmy się tam z uczniami i przedstawicielami innych firm budowlanych. Chcieliśmy zmienić formułę, żeby można było się spotkać z uczniami w ramach konkursu, żeby mogli sprawdzić swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną. Stworzyliśmy więc formułę konkursową i zaczęliśmy od 3 uczniów. Później ta frekwencja nas zaskoczyła, bo zaczęły się robił pełne klasy uczniów przystępujących do konkursu z innych miast – opowiada dyrektor handlowy firmy PREFBET, Michał Szczepankowski.

Michał Szczepankowski zaznacza, że liczy na to, iż ci najlepsi uczniowie podejmą zatrudnienie w firmie PREFBET.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *