TwitterFacebook

Łomża: Molestował dziewczynkę. Usłyszał już zarzuty

Przez blisko dziesięć miesięcy 47-letni Daniel K. miał molestować małoletnią poniżej 15 roku życia. Usłyszał już zarzut, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Molestowanie miało miejsce między czerwcem 2018 roku a 18 marcem 2019 roku. W tym czasie Daniel K., działając w krótkich odstępcach czasu, wielokrotnie dopuścił się innej czynności seksualnej wobec małoletniej. Miał władać rękę pod majtki, dotykać miejsca intymne i całować po szyi.

Usłyszał on już zarzut art. 200 § 1 k.k. (Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12) w zw. z art. 12 (wielość zachowań, czyn ciągły) § 1 k.k (Dwa lub więcej zachowań, podjętych w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, uważa się za jeden czyn zabroniony; jeżeli przedmiotem zamachu jest dobro osobiste, warunkiem uznania wielości zachowań za jeden czyn zabroniony jest tożsamość pokrzywdzonego).

Na wniosek prokuratora w dniu 18 lipca 2019 r. Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec Daniela K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *