TwitterFacebook

Łomża: Nagrody społecznika i inicjatywy roku przyznane [FOTO]

Mariusz Niziński, Urszula Rachubka oraz Wojciech Winko i Sławomir Kopańczyk to zwycięzcy drugiej edycji konkursu na Łomżyńskiego Społecznika Roku i Łomżyńską Inicjatywę Roku. Laureaci otrzymali nagrody podczas specjalnej gali w Domku Pastora.

Ideą konkursu jest promowanie postaw i działań społecznych oraz zachęcanie do ich podejmowania i popularyzowanie idei wzajemnej pomocy. To jak ogromne znaczenie dla miasta mają społecznicy, podkreślał na gali rozdania nagród wiceprezydent Łomży, Andrzej Garlicki.

Nagroda Łomżyńskiego Społecznika roku została podzielona na dwie kategorie – do 20 roku życia i powyżej 20 roku życia. W tej starszej grupie zwyciężył Mariusz Niziński, dyrektor organizacyjny stowarzyszenia „Biegamy dla Zdrowia”, natomiast młodszym społecznikiem roku została Urszula Rachubka z II Liceum Ogólnokształcącego. Mariusz Niziński po odebraniu statuetki przyznał, że nie spodziewał się wygranej. – Jestem tak zaskoczony, że brak mi słów. Jest to miłe. Czuję się świetnie i bardzo dziękuje za te wyróżnienie. Mariusz Niziński przez 30 lat swojej działalności społecznej zorganizował około 100 wydarzeń biegowych. Jest organizatorem między innymi Półmaratonu Łomżyńskiego czy Biegu z butelką mleka. Nawet przy okazji odebrania statuetki wystosował apel do wszystkich mieszkańców, aby nie bali się biegać i zaczęli uprawiać sport, bo jak wiadomo „sport to zdrowie”. – Jeżeli kiedykolwiek, ktokolwiek przeczyta regulamin zawodów, niech się nie boi, niech startuje, niezależnie od tego jaki to dystans. Wszystkie te zawody są organizowane dla amatorów biegania – zachęca laureat nagrody.

Natomiast w kategorii Łomżyńskiej Inicjatywy Roku zwyciężyli Wojciech Winko i Sławomir Kopańczyk za rejs Łomżyńskim Flisem: Łomża-Gdańsk dla uczczenia jubileuszu nadania praw miejskich Łomży 600 km na 600-lecie Łomży – ŚLADAMI ŁOMŻYŃSKICH ORYLI.