RN
TwitterFacebook

Łomża: Nowy dworzec autobusowy w przyszłym roku?

Jesteśmy po wypracowaniu koncepcji dworca i na finalnym etapie jego projektowania – mówi wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki o prowadzonych pracach nad budową nowego Centrum Przesiadkowo-Komuniacyjnego w Łomży, które ma powstać na części obecnego dworca autobusowego, między ulicami Dworcową, Sikorskiego i Al. Legionów. Projekt ma być gotowy już pod koniec października i wtedy też zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy nowego dworca w Łomży.

Wybudowany zostanie 350 metrowy budynek Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjnego, w którym znajdować się będą trzy kasy biletowe, poczekalnia, pokój dla matki z dzieckiem oraz pomieszczenia niezbędne do obsługi dworca. Na nowym dworcu znajdować się będą zadaszone perony dla czternastu autobusów. Część kasowo – biletowa jak i zadaszenie peronów ma być przeszklone.

Dworzec ma być stosunkowo niewielki względem tego, do czego są przyzwyczajeni mieszkańcy Łomży. Ma on zająć około 1/3 obecnej powierzchni. Specyfiką naszego miasta jest to, że jest to węzeł przesiadkowy. Tędy autobusy przejeżdżają. Ta specyfika ukształtowała nam sam wygląd dworca – mówi Andrzej Garlicki.

Na sprzedaż ma natomiast zostać wystawiona działka składająca się na 2/3 obecnego dworca. Pozyskane ze sprzedaży pieniądze mają sfinansować wybudowanie nowego dworca. Andrzej Garlicki jest przekonany, że działka się sprzeda i nie spodziewa się, aby był problem z wyłonieniem wykonawcy na realizacje tej inwestycji. Termin realizacji inwestycji jest przewidziany na około 8-9 miesięcy. Wiec myślę, że pod koniec przyszłego roku ten dworzec już będzie mógł być otwarty – dodaje Andrzej Garlicki.

Bartosz Święciński/fot.UM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *