RN
TwitterFacebook

Łomża: Po wino włamali się do domu

Nietypowe włamanie miało miejsce w minioną niedzielę (13.10.) w jednym z domów jednorodzinnych w Łomży. Dwaj złodzieje wynieśli z niego 5 butelek wina. 

Dyżurny łomżyńskiej komendy informację o włamaniu otrzymał przed południem. Z relacji świadka wynikało, że ktoś przez balkon wynosi jakieś rzeczy.

Zaalarmowani funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że po dostaniu się do wnętrza domu jednorodzinnego poprzez uszkodzenie drzwi balkonowych, skradziono z niego 5 butelek winainformuje st. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy łomżyńskiej policji.

W trakcie sprawdzania posesji, w ręce mundurowych wpadł siedzący w krzakach 29-letni mężczyzna. Następnie, podczas patrolowania ulic miasta, zatrzymana została podejrzewana o współudział w przestępstwie 26-letnia kobieta.

Jak się okazało, oboje byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem mężczyzny wykazało ponad 3, a kobiety – blisko 3,4 promila alkoholu w organizmie. Wczoraj usłyszeli zarzuty – dodaje Szlesińska.

Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy, bo był już karany sądownie za podobne czyny. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat.

KMP w Łomży/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *