RN
TwitterFacebook

Łomża: Prezydent z odznaką od działkowców

Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski został odznaczony za zasługi na rzecz Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Aster”. Uroczystej dekoracji dokonał prezes Jan Płoński, podkreślając, że jest to pierwsza odznaka wydana przez jego ogród działkowy. – W ten sposób chcieliśmy podziękować panu prezydentowi za wspieranie idei ogrodów działkowych – mówi.

Przez długie lata łomżyńskie ogrody działkowe nie mogły otrzymywać wsparcia z samorządu. Zmieniła to uchwała podjęta przez Radę Miejską na wniosek prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, która reguluje tryb przekazywania dotacji celowych. Dzięki temu ogrody działkowe mogą realizować swoje zadania.

Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 14 tysięcy złotych na dwa zadania. Jedno zadanie zakończyliśmy, czyli budowę siłowni oraz montaż monitoringu i przeznaczyliśmy na nie 7 tys. złotych. Drugą połowę środków zabezpieczyliśmy na wymianę pompy głębinowej studnimówi wiceprezes ROD „Aster” Stefan Grodzki.

Początki Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Aster” sięgają 1981 r. Był on wtedy jednym z najmłodszych ogrodów w ówczesnym województwie łomżyńskim. Jego całkowita powierzchnia wynosi 4,72 ha. Teren podzielony jest na 123 działki, w tym 122 o powierzchni 300m2 i jedną o powierzchni 200 m2.

UM Łomża 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *