RN
TwitterFacebook

Łomża: Radni ponownie nie uchwalili podwyżek cen za śmieci

Łomżyńscy radni znowu nie uchwalili podwyżek cen za odbiór śmieci. Uchwała zakładała wyższe ceny o ok. ¼. 11 radnych głosowało przeciw, 11 było za. Nie podjęcie uchwały skutkuje narastaniem problemu i dziura budżetowa w wymiarze zagospodarowania odpadów ciągle rośnie – mówi wiceprezydent Łomży, Andrzej Garlicki.

Była to druga próba uchwalenia podwyżek cen za odbiór śmieci. – Żaden inny wariant czy inna propozycja nie spłynęła od tych radnych, którzy permanentnie kontestują podjęcie tej uchwały. Skutek tego jest jeden i odczuwalny dla wszystkich mieszkańców Łomży. Ta dziura budżetowa, która narasta musi być zbilansowana i te stawki z sesji na sesji będą coraz wyższe – informuje zastępca prezydenta miasta, Andrzej Garlicki.

Przeciwko podjęciu uchwały – podobnie jak dwa miesiące temu – byli radni Prawa i Sprawiedliwości i Przyjaznej Łomży. – W propozycji prezydenta nic się nie zmieniło. Dalej jest sytuacja taka, że mieszkańcy zabudowy wielorodzinnej mają ponosić opłaty wyższej wysokości niż koszty przypadające na ten sektor – mówi Wojciech Michalak z klubu „Przyjazna Łomża”. Radny na pytanie czy jego klub przygotował kontrpropozycję odpowiada, że na tę chwilę rozmowy są, ale o wynikach nie może teraz powiedzieć.

Radni mają na podjęcie uchwały jeszcze kilka miesięcy, bo miasto ma zapewniony odbiór śmieci do końca sierpnia.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *