RN
TwitterFacebook

Łomża. ROK wkręcał w kulturę na warsztatach z Mariką [FOTO]

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży od maja bierze udział w zadaniu Wkręcamy w Kulturę. Jednym z jego elementów były warsztaty z gościnnym udziałem łomżyńskiej wokalistki Mariki. 

Pod hasłem „Wkrecamy w kulturę” kryje się szereg działań na rzecz dzieci, młodzieży osób dorosłych, czy osób z dysfunkcjami. Wakacyjne zgrupowanie w Serwach rozpoczęły procedurę wkręcania w kulturę. Jednak ostatnie dwa miesiące to intensywna warsztatowa praca nad głosem, ruchem i tworzeniem programu artystycznego. W siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży przy ulicy Małachowskiego 4 zaproszeni goście, artyści, zawodowi tancerze dzielili się swoją wiedzą z uczestnikami zadania. Gośćmi byli:

  • Piotr Skawski – wieloletni tancerz, choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Warszawianka przybliżał tajniki technik tanecznych oraz kroków tańców wybranych regionów.
  • Marika Marta Kosakowska – wokalistka muzyki rozrywkowej, prezenterka telewizyjna chociażby takiego programu jak The Voice of Poland. Na spotkanie z Martą Kosakowską przybyła liczna grupa fanów, ale przede wszystkim osób pragnących zgłębić wiedzę związaną z rozwojem wokalnym. Marika podzieliła się swoimi spostrzeżeniami z występów scenicznych, wskazała kilka patentów i sposobów radzenia sobie ze stresem. Wysłuchując indywidualnie uczestników dawała wskazówki i dopasowywała ćwiczenia.

Wkręcanie w kulturę musi być wielobarwne i różnorodne. Dlatego organizatorzy pokusili się też o warsztat tańca współczesnego. Magdalena Pardo – Baczewska, instruktor, trener tańca sportowego Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT żywiołowością, temperamentem i charyzmą, porwała beneficjentów i opracowała układ taneczny dla wszystkich osób przybyłych na to taneczne spotkanie.

Przed organizatorami jeszcze kilka zadań min. wyjazd do teatru muzycznego ROMA czy finałowy koncert z udziałem osób biorących udział w warsztatach stacjonarnych w ROK Łomża, na który serdecznie zapraszamy już w listopadzie. Szczegóły wkrótce.

Zadanie sofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ROK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *