RN
TwitterFacebook

Łomża: Sportowcy rywalizowali na VI Łomżyńskim Mitingu Lekkoatletycznym [FOTO]

Około 300 osób z pięciu województw i trzech gości zagranicznych wzięło udział w 6. edycji Łomżyńskiego Mitingu Lekkoatletycznego, który odbył się w środę, 5 czerwca, na Stadionie Miejskim. Zawodnicy rywalizowali ze sobą m.in. w biegach od 100 do 1500 metrów, skoku w dal, rzucie oszczepem czy też pchnięciu kulą.

– Cieszy nas bardzo, że jest takie zapotrzebowanie, bo to pokazuje jak bardzo ludzie chcą być częścią tej imprezy – mówi Andrzej Korytkowski z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, który zorganizował wydarzenie. W tym roku miało ono charakter ogólnokrajowy, chociaż pojawili się trzej goście z zagranicy. Teijnger Porr Sing z Indii i Can Osman Özdevect oraz Emel Dereli z Turcji brali udział w pchnięciu kulą.

– Startowało się bardzo dobre. Stadion jest fajny, z dobrą nawierzchnią, która jest sprężysta. Jest bardzo ciepło, a ja w takich warunkach lubię biegać. Z wyniku jestem zadowolony – podkreślał Bartosz Dudek z MKS Juvenia Białystok, który w biegu na 400 metrów przez płotki miał czas 52.28.

Bardzo dobrze radzili sobie też lokalni sportowcy.

– Oczywiście, że biegłem aby wygrać swoją serię. Jestem bardzo zadowolony z siebie, chociaż to nie było moje 100 proc. Musiałem zrobić dzisiaj wynik 12.20 żeby dostać się do projektu i pojechać na obóz i to się udało – mówił Kacper Jagielski z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, który w biegu na 100 metrów miał czas 12.18. Młody sprinter biegł tylko w tej konkurencji, ale byli też i tacy zawodnicy, którzy startowali w kilku, jak np. płotkarka Aleksandra Kiryluk z KS Podlasie Białystok, która w biegu na 100 metrów osiągnęła wynik 12.22.

– To jest szybko jak na płotkarkę. W swojej konkurencji pobiegłam 13.83, co jest moim drugim wynikiem w karierze i również minimum na Mistrzostwa Europy – mówiła z uśmiechem i dodawała, że jest bardzo zadowolona z zawodów, bo nie spodziewała się takich dobrych wyników.

Komplet wyników VI Międzynarodowego Mitingu Lekkoatletycznego w Łomży dostępny jest pod adresem: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4596

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *