RN
TwitterFacebook

Łomża: Pieniądze na sport podzielone

Poznaliśmy wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2019 roku. Podobnie jak w ubiegłym roku do rozdysponowania było 480 000 zł na sport seniorski, 470 000 zł trafiło do klubów szkolących dzieci i młodzież.

Wspólnie dążymy do tego, żeby łomżyński sport wchodził na coraz wyższy poziom i liczył się na arenie ogólnopolskiej. Aby tak się działo ważny jest także rozwój dzieci i młodzieży. Za tym wszystkim muszą jednak iść określone środki finansowe – mówi prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, który od początku swojej prezydentury zwiększa pulę środków na kluby i stowarzyszenia sportowe. Włodarz miasta zdaje sobie sprawę, że oczekiwania wciąż są dużo większe. – Ale to dobrze, bo świadczy o tym, że kluby uzyskują z roku na rok coraz lepsze wyniki. Jest ich też coraz więcej, co stwarza warunki do trenowania najmłodszym. Uważam, że ten podział środków w tym momencie jest optymalny – dodaje Mariusz Chrzanowski.

W tym roku na „Przygotowanie do udziału i udział klubów sportowych we współzawodnictwie sportowym seniorów prowadzonym przez polskie związki sportowe lub podmioty działające z ich upoważnienia” przeznaczyło 480 000 zł. Podobnie jak w poprzednich latach najwięcej otrzymała piłka nożna. Do ŁKS 1926 Łomża trafiła taka sama kwota jak w ubiegłym roku – 210 000 zł. Podobne środki jak w 2018 roku, bo 90 000 zł otrzymał LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, zaś 80 000 zł zasiliło konto pierwszoligowych piłkarek ręcznych MKS Dwójka Łomża. Na wsparcie rzędu 46 000 zł mogą liczyć walczące o ekstraklasę tenisistki stołowe Klubu Uczelnianego AZS PWSIiP Łomża.

Kwota 470 000 zł została rozdysponowana na „Programy szkolenia sportowego dzieci i młodzieży – udział klubów sportowych w systemie sportu młodzieżowego”. Tu miejskie środki zasilą konto 15 klubów. Najwięcej, bo 70 000 zł trafi do Młodzieżowego ŁKS. Dla klubu szkolącego młodych piłkarzy jest to o prawie 4 000 zł więcej niż przed rokiem. Nieco mniej 69 700 zł otrzymał lekkoatletyczny „Prefbet Śniadowo” Łomża, a 45 400 zł zasili budżet Ludowego Klubu Sportowego „Narew” Kurpiewski. Dotację na poziomie ubiegłego roku, czyli 40 000 zł otrzymały szczypiornistki MKS Dwójka Łomża.

Miasto wspiera również organizację imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych. Na ten cel wygospodarowano w budżecie 100 000 zł. Największą pulę w kwocie 34 500 zł otrzyma Polskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, które zorganizuje Czwartki Lekkoatletyczne i XX Memoriał W. Czerniawskiej. Oprócz tego m.in. 12 500 zł trafiło do Miejskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej na realizację imprez sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców. Jak co roku, dotację otrzymał Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łomży. Kwota 50 000 zł będzie przeznaczona na „Realizację systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej.

Pełna lista przyznanych dotacji znajduje się na stronie internetowej BIP Urzędu Miejskiego w Łomży http://www.lomza.pl/bip/prawo.php?wiad=7051.

UM w Łomży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *