TwitterFacebook

Łomża: Szpital chce wydzierżawić pomieszczenia apteki

Szpital Wojewódzki im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży ogłosił przetarg na wydzierżawienie nieruchomości z przeznaczeniem na prowadzenie apteki ogólnodostępnej. Ten ruch ma związek z nowelizacją ustawy o prawie farmaceutycznym, która zacznie obowiązywać od 1 sierpnia br.

Nowela, którą pod koniec kwietnia br. podpisał prezydent Andrzej Duda ma na celu przeciwdziałanie nieprawidłowościom i niedoborom w zaopatrzeniu na farmaceutycznym rynku detalicznym, które są powodowane działającym na szeroką skalę nielegalnym obrotem produktami leczniczymi funkcjonującym w ramach tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji produktów leczniczych.

Doprecyzowuje ona także przepisy, wskazując jako cel funkcjonowania aptek ogólnodostępnych i punktów aptecznych – bezpośrednie zaopatrywanie ludności w produkty lecznicze. Nowe prawo nakazuje przedsiębiorcom prowadzącym działalność leczniczą oraz aptekę dokonać wyboru w zakresie prowadzonej działalności do 31 lipca 2019 roku.

Władze łomżyńskiego szpitala zdecydowały się na wydzierżawienie na 5 lat odnowionych pomieszczeń o powierzchni 119,44 m² wraz z wyposażeniem aptecznym.  Nowy właściciel będzie zobowiązany do prowadzenia apteki i zatrudnienia w niej trzech osób. Minimalny czynsz za lokal to 19 tys. złotych miesięcznie. Oferty można składać do 19 lipca.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *