TwitterFacebook

Łomża: Uczniowie spotkali się marszałkiem Józefem Piłsudskim [FOTO]

Wykład o łomżyńskich bohaterach, praca w grupach i spotkanie z marszałkiem Józefem Piłsudskim. Łomżyńscy uczniowie w ramach przygotowań do obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczestniczą w regionalnych warsztatach interdyscyplinarnych „Łomżyńskie drogi do Niepodległej – pamięć i tożsamość. Biografie bohaterów” Warsztaty organizowane są w Domku Pastora w Łomży. 

Podczas spotkania uczniowie mają okazją zapoznać się z lokalnymi bohaterami walczącymi o wolną Polskę, a także przy pomocy innowacyjnych środków mulitmedialnych, prezentowana jest holograficzna postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na specjalnie przygotowanym hologramie, marszałek Piłsudski prezentuję się, poprzez to chcemy uatrakcyjnić przekaz dydaktyczny, aby edukować za pomocą obrazu i słowa. Przez to chcemy także wyróżnić naszych uczniów, że to właśnie do nich zwraca się bohater narodowy – mówi Małgorzata Frąckiewicz jedna z prowadzących warsztaty. 

Dzisiaj w warsztatach, wzięli udział uczniowie Katolickiego Gimnazjum w Łomży, którzy podczas pracy w grupach zapoznali się z łomżyńskimi bohaterami, walczącymi o wolną Polskę. Nasza grupa robi projekt o Mateuszu Rudnickim, był on harcerzem, wstąpił do Polskiej Organizacji Wojskowej, uczestniczył z bronią w ręku w rozbrojeniu Niemców 11 listopada 1918 r. w Łomży – mówi jedna z uczestniczek warsztatów. 

Warsztaty skierowane są do uczniów klas VII szkoły podstawowej, klas II i III gimnazjum oraz klas I szkół ponadgimnazjalnych. Do końca listopada weźmie w nich udział blisko 900 – set uczniów łomżyńskich szkół.

am

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *