RN
TwitterFacebook

Łomża ukazana za pomocą pędzla i grafiki [FOTO]

Młodzi artyści z Łomży biorą udział w plenerze malarsko – graficznym, organizowanym przez Pracownię Plastyczną Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych. Ostatnie dni wakacji dzieci spędzają bardzo aktywnie i kreatywnie. Było zwiedzanie Łomży, a później przenoszenie na papier i styropian tego co w niej najpiękniejsze. 

Wszystko zaczęło się od spaceru po Łomży i zwiedzania jej najokazalszych zabytkowych budowli. Uczestnikom pleneru najbardziej do gustu przypadła Brama Napoleona znajdująca się przy ul. Krzywe Koło, łomżyńska katedra, zabytkowe kamienice, czy ratusz. Między innymi te obiekty architektoniczne ale nie tylko najbardziej zainspirowały młodych malarzy. Chodziliśmy po ulicach naszego miasta, podziwialiśmy jak jest piękne. Dzieci w plenerze naszkicowały te obiekty, które je w jakiś sposób zainspirowały były to kamieniczki przy ul. Sienkiewicza, kamienice przy ul. Dwornej, Pałac Biskupi, kamieniczki na Starym Rynku, Domek Pastora – mówi instruktor Miejskiego Domu Kultury Anna Bureś. 

Naszkicowane obiekty nabrały realnych kształtów, gdy dzieci przerysowały je na styropian i z pomocą pani Anny wycięły, a na koniec nadały im kolor. Podczas spaceru po Łomży wykonałem 4 szkice różnych obiektów, ale na styropian przeniosłem kamienicę, która znajduję się na Starym Rynku, bo mi się najbardziej podobała. Łomża mi się bardzo podoba jest pięknym miastem – mówi jeden z uczestników warsztatów. 

Po skończonej części malarskiej, uczestnicy przystąpili do zajęć graficznych. Spróbowali swoich sił w technice monotypii, jest to wyjątkowa i bardzo łatwa technika graficzna. Charakteryzuję się tym, że umożliwia wykonanie tylko jednej odbitki. Jest to praca taka bardzo łatwa, do zrobienia przez każde dziecko i te bardziej wprawne manualnie i mniej wprawne manualnie – mówi grafik i nauczycielka Liceum Plastycznego w Łomży Katarzyna Swoińska. 

Efekt prac już niebawem będzie można podziwiać w Galerii „Bonar” Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *