TwitterFacebook

Łomża: Ulica Kazimierza Wielkiego otwiera tereny do inwestycji [FOTO]

Ma 630 metrów długości i serpentyną łączy ulicę Wąską z Kierzkową. Ulica Kazimierza Wielkiego na Osiedlu Wschód została właśnie oddana do użytku. O rozwój infrastruktury drogowej w tym rejonie miasta zabiegano od kilku lat.

Droga jest pięknie położona i otwiera tereny pod zabudowę. Mieszkańcy rzeczywiście długo wnioskowali, aby ta droga się wydarzyła zgodnie z uchwalonym planem miejscowym i ze scaleniem, które tutaj zostało przeprowadzonepodkreśla Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży. 

W ramach budowy powstała ulica Kazimierza Wielkiego wraz z sięgaczami (Stefana Batorego, Władysława Jagieły, Królowej Jadwigi). Mieszkańcy zyskali nie tylko nową nawierzchnię, ale też chodniki, kanalizację deszczową czy porządne oświetlenie uliczne. Inwestycja kosztowała blisko 4,5 mln złotych, z czego ponad 2,6 mln złotych to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Swój udział w przebudowie miała też firma PGE, która za milion złotych przebudowała sieć niskiego i średniego napięcia.

A to dopiero początek, bo jak informował wcześniej Urząd Miejski w Łomży, do 2020 roku do wykonania jest 1,5 km dróg wraz z infrastrukturą techniczną (oszacowany koszt inwestycji to 11 mln złotych).

pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *