TwitterFacebook

Łomża: Ulica Zjazd będzie remontowana

Będzie remont ulicy Zjazd w Łomży. Prezydent miasta ogłosił przetarg na wykonanie prac mających poprawić tam bezpieczeństwo. W poprzednim roku wymieniona została nawierzchnia drogi. Teraz prace mają dotyczyć ciągów pieszych. 

– W tym roku inwestycja obejmuję rozbiórkę istniejących i budowę nowych chodników z ich poszerzeniem, zjazdów indywidualnych i publicznych, oraz budowę ram dla pieszych. Zostanie wykonanie także oświetlenie uliczne z okablowaniem, a także zatoka autobusowa oraz poręcze i bariery drogowe – mówi Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego.

Przetarg obejmuje też wykonanie nowych sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ulicy Wojska Polskiego z ulicą Sikorskiego i Polową. – Realizacja tych dwóch skrzyżowań również wpłynie na poprawę bezpieczeństwa nie tylko osób pieszych, ale również kierowców. Na obu skrzyżowaniach zostanie zamontowana sygnalizacja wielofazowa z rozdzieleniem wielofazowa z rozdzieleniem relacji kolizyjnych w odrębnych fazach, z zastosowaniem akomodacji ruchowej. Będą one skorelowane z sygnalizacjami na sąsiednich skrzyżowaniach w ciągu ul. Wojska Polskiego i Sikorskiego, co usprawni poruszanie się pojazdów samochodowych drogą krajową nr 61 w granicach miasta – dodaje Łukasz Czech. 

Termin zgłaszania ofert potencjalnych wykonawców upływa 9 sierpnia. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do połowy listopada bieżącego roku.

BŚ/AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *