TwitterFacebook

Łomża w budowie. Sprawdź jak wygląda stan remontów dróg w mieście

W Łomży realizowanych jest kilka inwestycji drogowych. Jedne dopiero się rozpoczęły, drugie powoli się kończą, kolejne są w planach. Miasto otrzymało 30 milionów złotych dofinansowania z urzędu marszałkowskiego na 4 istotne ulice w mieście: Nowogrodzką, Zawadzką, Poligonową i Glogera. Wszystkie są w realizacji.

Stan zaawansowania prac na ul. Nowogrodzkiej wynosi około 15 procent. Na odcinku prawie 600 metrów od ul. Sikorskiego rozebrana została nawierzchnia, prowadzone są tam roboty przy ustawieniu krawężnika, nawierzchni ciągów z kostki brukowej, podbudowy pod jezdnię oraz roboty na obiektach mostowych po prawej stronie. Wykonywane są także roboty sanitarne, które zrealizowano w graniach 40 procent, roboty elektryczne – 25 procent, roboty drogowe 7 procent. Koszt inwestycji to 11,5 miliona złotych, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 85 procent.

Na ul. Zawadzkiej stan zaawansowania prac to około 15 procent. Zdjęto czarnoziem, wykonano nasypy pod chodnik i ścieżkę rowerową. Od Chmielnej do Szosy do Mężenina wykonany jest nasyp pod jezdnie, wykonana jest również kanalizacja deszczowa. Koszt inwestycji to 14 milionów złotych, a dofinansowanie z RPO wynosi 85 procent.

Na ul. Poligonowej stan zaawansowania to ponad 40 procent. Na odcinku 500 metrów wykonano parkingi, chodniki, zjazdy, krawężnik i podbudowę jezdni. Dzisiaj planowane jest układanie pierwszej warstwy asfaltu. Na docinku kolejnych 100 metrów wykonano koryto jezdni i będą wykonywane kolejne prace pod nawierzchnię asfaltową. Ta inwestycja to koszt niecałych 5 milionów złotych. Dofinansowanie z RPO wynosi 85 procent.

Na ul. Glogera stan zaawansowania prac wynosi już ponad 85 procent. Wykonane są już krawężniki, chodniki i masy asfaltowe. Choć termin zakończenia prac przewidywany jest na początek października to już prezydent miasta otrzymał informację od wykonawcy, że możliwe, że inwestycja zostanie zrealizowana już do końca czerwca. Koszt to milion 350 tysięcy.

W mieście realizowany jest również remont ul. Stacha Konwy. Stan zaawansowania wynosi 30 procent. Wykonano kanalizację i chodnik po lewej stronie. Prace potrwają do końca czerwca, a jej koszt to mln 758 tysięcy złotych.

Rozpoczęto również prace nad budową skrzyżowania alei Piłsudskiego z ul. Kazańską oraz nawrotki przed Szosą Zambrowską. W tym tygodniu planowane jest wykonanie przypięć gazowych, które umożliwią kontynuowanie dalszych prac. Chwilowy zastój w robotach jest związany z koniecznością wyłączenia tego terenu z obszaru gazowego. Inwestycja ma zakończyć się planowo do końca maja. Sygnalizacja świetlna umożliwi wyjazd z ul. Kazańskiej nie tylko w prawą, ale i lewą stronę. Koszt inwestycji to 750 tysięcy złotych. Skrzyżowanie ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w tej części miasta gdzie często dochodzi do wypadków.

Wyremontowana ma również zostać ul. Niemcewicza. Miasto może otrzymać na tę inwestycję 50 procent dofinansowania w ramach konkursu na drogi lokalne. W piątek ma nastąpić rozstrzygnięcie konkursu. Prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski przyznaje, że po rozmowach w urzędzie wojewódzkim dotyczących konkursu jest on bardzo dobrej myśli. Koszt inwestycji oscyluje w granicach 6 milionów złotych.

Planowany jest także remont ul. 33. Pułku Piechoty. 24 maja o godzinie 17:00 w urzędzie miejskim odbędzie się spotkanie z mieszkańcami, na którym przedstawione zostaną rozwiązania wypracowane przez urzędników.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *