TwitterFacebook

Wyruszyli do Hodyszewa. Przed nimi blisko 80 km [FOTO]

Deszcz i chłodny wiatr – w takiej aurze pogodowej wyruszyła dziś piesza pielgrzymka wiernych do  Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Pielgrzymi idą pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego”. Przed nimi blisko 80 km podzielone na trzy dni marszu.

Początkiem była poranna Msza święta o godzinie 07:30 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży. Po niej pątnicy zgromadzili się na placu przed świątynią, żegnając na weekend swoich bliskich, inni dokonywali ostatniego przeglądu pielgrzymkowego ekwipunku. Trzy dni pielgrzymowania to bardzo dobre rozwiązanie. Nie wszyscy mogą udać się do Częstochowy. Poza tym Hodyszewo jest nazywane Częstochową Podlasia. Warunki pogodowe nie są złe. Pada, ale lepiej iść w deszczu niż upale. Myślę, że wszystko będzie dobrze – mówi jedna z pielgrzymujących.

Jeden z opiekunów duchowych pielgrzymki i jej organizatorów ks. Andrzej Popielski podkreśla, że ważne jest zaufanie Maryi, nie tylko na szlaku:  Nawiązujemy do hasła tego roku. Łączymy to ze służebnicą Ducha Świętego jaką jest Maryja. Maryja zawsze towarzyszyła w pielgrzymowaniu. Ona była całe życie w tej pielgrzymce. Zawsze towarzyszy tym naszym pielgrzymkom życiowym, dlatego też zawsze ją zapraszamy do naszego wędrowaniamówi organizator ks. Andrzej Popielski. 

Dziś pielgrzymi przejdą 20 kilometrów, zatrzymując się w Kołakach Kościelnych. Osoby, które chcą dołączyć do idących mogą to zrobić również na trasie przemarszu.

Poniżej dokładna trasa, którą przejdą uczestnicy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *