TwitterFacebook

Łomża: Walczyli o tytuł Mistrza Ortografii [FOTO]

Było o Łomży, Hance Bielickiej i łomżyńskiej katedrze. Po raz szósty uczniowie klas III łomżyńskich szkół podstawowych walczyli o tytuł Mistrza Ortografii. Podczas VI edycji Miejskiego Konkursu Ortograficznego, dyktando pisało 14 uczniów, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych.

Bardzo się cieszę, że uczniowie dbają o kulturę języka, poprawność języka, dziś mogliśmy zobaczyć jak wykorzystują w praktyce wiedzą dotyczącą zasady ortografii – mówiła dyrektor „siódemki” Iwona Eryng – Cichowicz.

Tekst dyktanda zredagowała dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjne w Łomży Jolanta Gołaszewska. Z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, tematyka nie mogła być inna jak właśnie o mieście nad Narwią.

Trzecioklasiści musieli zmierzyć się z wieloma trudnościami ortograficznymi, do których jak się okazało byli doskonale przygotowani. Uczyłam się zasad ortografii, mama dyktowała mi dyktanda, które pisałam w domu, czytałam książki – mówiła jedna z uczestniczek. Ja czytałem dużo książek, poznawałem zasady pisowni, ale tak naprawdę to wolę matematykę- mówił inny uczestnik.

Do pisania dyktanda przystąpili nie tylko uczniowie łomżyńskich „podstawówek” za długopisy chwycili i przypomnieli sobie zasady ortografii także dorośli. W gronie odważnych była m.in poseł Bernadeta Krynicka oraz rodzic ucznia biorącego udział w zmaganiach ortograficznych.

Mistrzem Ortografii Łomży została Marianna Doborowolska ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży, II miejsce zajął Justyn Korbela ze Szkoły Podstawowej nr 10, a miejsce III – Amelia Cendrowska ze Szkoły Podstawowej nr 7.

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *