RN
TwitterFacebook

Łomża: Większe utrudnienia na Wojska Polskiego

Jak już informowaliśmy na początku tygodnia, od dzisiaj, 10 października, zamknięty będzie kolejny fragment remontowanej ulicy Wojska Polskiego, która znajduje się w ciągu DK61. Oznacza to nowe utrudnienia, objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej. 

Dotychczas ruch odbywa się jednokierunkowo od strony Ostrołęki. Teraz na półtora miesiąca zamknięty zostanie odcinek od ul. Polowej do Sikorskiego. Zalecane są objazdy poprzez ul. Nowogrodzką i Sikorskiego oraz Al. Legionów i ul. Sikorskiego., a dla tranzytowego ruchu ciężarowego omijanie Łomży.
Zmianom ulegną też trasy przejazdów autobusów komunikacji miejskiej.Autobusy dotychczas jadące ulicą Wojska Polskiego zostaną skierowane ulicami:

linia 2 – Plac Kościuszki, Nowogrodzka, Sikorskiego, Wojska Polskiego – w dwóch kierunkach.

linie 8, 9 – Plac Kościuszki, Nowogrodzka – w dwóch kierunkach

linia 13 – Plac Kościuszki, Aleja Legionów, Sikorskiego, Wojska Polskiego –
w dwóch kierunkach.

linia 18 – Polowa, Wojska Polskiego, Nowogrodzka, Sikorskiego, Łukasińskiego –
w dwóch kierunkach.

W związku z utrudnieniami w ruchu drogowym nastąpi przesunięcie godzin odjazdów
z poszczególnych przystanków. Szczegółowy przebieg tras tutaj. Zmiany zaczną obowiązywać od 10 października.

Prace na około 740-metrowym odcinku ulicy Wojska Polskiego rozpoczęły się w połowie sierpnia br. i potrwają do 29 listopada 2019 r. Ich zakres obejmuje przebudowę od podstaw konstrukcji jezdni na obciążenie KR5, wymianę krawężników na granitowe, odnowienie oznakowania oraz budowę nowego kanału deszczowego o średnicy 800 mm. Koszt prac wynosi 7,5 mln zł, z czego prawie 3,5 mln zł pochodzi z 10 proc. rezerwy Ministra Finansów przeznaczonej na drogi publiczne.

pg/UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *