RN
TwitterFacebook

Łomża: Zaatakowali ludzi, odpowiedzą za to przed sądem

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do sądu akty oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, który zaatakowali siekierą i nożem inne osoby. W obu przypadkach zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 

Pierwszy akt oskarżenia dotyczy 65-letniego Andrzeja S., który jest oskarżony o popełnienie dwóch przestępstw usiłowania zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, tj. usiłowania pozbawienia życia w dniu 11 lutego 2019 roku w Grajewie Haliny S. oraz Bolesława S. poprzez kilkukrotne uderzanie pokrzywdzonych siekierą w głowę. Kobieta doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, natomiast obrażenia Bolesława S. naruszyły prawidłowe funkcjonowanie organizmu na czas powyżej 7 dni.

Drugi akt oskarżenia dotyczy zdarzenia z 27 czerwca br. na terenie Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjnego w Krzewie. Wtedy to 19-letni Mateusz K. zaatakował nożem w szyję Łukasza B. Prokuratura w akcie oskarżenia pisze o zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia. Poszkodowany doznał obrażeń ciała naruszających prawidłowe funkcjonowanie organizmu na czas powyżej 7 dni.

oprac. pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *