RN
TwitterFacebook

Łomża: Zaczytane ławki i Kony Puppets Show na Starym Rynku [FOTO]

Było czytanie, zabawa i mnóstwo kolorowych mappetów. Tak właśnie zainaugurowany został w sobotę, 7 września, miesiąc z „Zaczytanymi ławeczkami” w Łomży. W akcji brał udział Konrada Kony Czarkowski, który swoimi lalkami zabrał dzieciaki w świat bajek. 

Inauguracja rozpoczęła się od przeczytania przez Mariusza Chrzanowskiego bajki o słoniku Elmerze, który czuł się inny przez swój wygląd. Następnie na scenę wszedł ambasador akcji Zaczytane Ławeczki – Konrad Kony Czarkowski, którego mappety zabrały dzieci w świat bajek dobrze znanych z telewizji. Była m.in. mała syrenka, Elsa i Olaf z Krainy Lodu czy też pingwiny z Madagaskaru.

Naszym lalkowym światem mappetów chcieliśmy przypomnieć i przybliżyć to, jak fajne jest przebywanie w bajkowym świecie. Jednak nic nie działa tak na wyobraźnie jak fajna książki. Dlatego jako ambasador zachęcam dzieci do tego, żeby odwiedzały biblioteki. Odkładamy tablety i telefony, a sięgamy po książkizachęca Kony.

W ramach akcji „Zaczytane Ławeczki” na terenie miasta stanęło łącznie 10 interaktywnych ławek. Ich lokalizację wskazali mieszkańcy. Po dwie w Parka Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma (jedna ławka bliżej Parku Wodnego, druga bliżej Zawadzkiej) oraz terenie sportowo-rekreacyjnym na os. Konstytucji 3-go Maja (jedna ławka pomiędzy placem zabaw i kulą, a druga przy fontannie). Pozostałe znajdują się na Bulwarach, Skate Parku na os. Perspektywa, terenie przy placu zabaw obok ul. Browarnej/Podleśnej, w Parku Ludowym przy Al. Legionów, Parku im. Jakuba Wagi przy ul. Wojska Polskiego oraz ulicy Długiej przed Miejską Biblioteką Publiczną.

Bardzo się cieszymy, że zaczytane ławki trafiły do Łomży. Już od bardzo dawna chcieliśmy, aby wędrowały one po całej Polsce, ale nie tylko po dużych miastachmówi Katarzyna Nawrocka z Fundacji Zaczytani.org.

Osoby odwiedzające ławki będą miały możliwość pobrania bezpłatnych utworów literackich za pomocą kodów QR umieszczonych na tabliczkach opisujących każdą ławkę.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *