RN
TwitterFacebook

Łomża: Zgłoś swoją propozycję do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego

Jeszcze do 7 lipca mieszkańcy Łomży mogą zgłaszać swoje propozycje do przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego na rok 2018.  Będzie to już piąta edycja przedsięwzięcia,  na realizację której miasto chce przeznaczyć 2 mln. zł. 

Nowością w tym roku jest Młodzieżowy Budżet Obywatelski, na jego realizacje Miasto planuje przeznaczyć 100 tys. zł.  W odróżnieniu od Budżetu Obywatelskiego nie muszą to być działania wyłącznie inwestycyjne, a tzw. działania miękkie o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

Na chwilę obecną do Urzędu Miejskiego wpłynęły cztery propozycje

Dwie zostały złożone w wersji papierowej, jedna została złożona przez internet i jedna była wysłana drogą mailową – mówi Inspektor Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Urzędzie Miejskim w Łomży, oraz stronie internetowej www.lomza.pl. Wypełniony wniosek można złożyć osobiście w Ratuszu w Punkcie Obsługi Mieszkańców, przesłać na adres Urzędu Miejskiego w Łomży, ul. Stary Rynek 14 z dopiskiem „Budżet Obywatelski – INICJATYWY” lub po zeskanowaniu wysłać na adres e-mail: budzetobywatelski@um.lomza.pl. Pomysły można zgłaszać również za pomocą aplikacji „Info Łomża”.

Do tej pory w czterech edycjach Budżetu Obywatelskiego, za kwotę 3 mln. zł.  zrealizowano wiele inwestycji. Poczynając od nowej infrastruktury, placów zabaw, oraz boisk.

AM/UM Łomża

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *