TwitterFacebook

Łomżyńscy seniorzy świętowali na Starym Rynku

Dziś (14.10) na Starym Rynku w Łomży odbyła się druga edycja „Seniorady”, czyli wydarzenia związanego z Łomżyńskim Dniem Seniorów. Obchody zorganizowano w nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Osób Starszych obchodzonego 1.10.

– „Chodzi o to, żeby seniorzy pokazali to co robią. (…) Są zespoły działające przy Klubie Seniora, są ludzie aktywni, chcą się pobawić, nie tylko myśląc o zdrowiu i o kolejkach do lekarzy.” – mówi Grażyna Czajkowska, przewodnicząca Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów.

– „Chcemy w tej formule „Senioradę” utrzymać. (…) Będzie to impreza cykliczna.” – dodaje przewodnicząca.

Uczestnicy „Seniorady” mogli między innymi skorzystać z porad dietetyka czy wizażystki. Mogli również zmierzyć ciśnienie krwi i puls, a także wziąć udział w warsztatach zumby. Nie obyło się bez licznych konkursów z nagrodami i poczęstunku przygotowanego przez uczniów „WETY”.

W programie „Seniorady” przewidziano również występy muzyczne. Przed publicznością wystąpili: Senior-Vita, Trio Akord, Michał Sawicki oraz Arkadiusz Korytkowski.

„Seniorada” poprzedzona była posiedzeniem Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów z udziałem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Głównym tematem poruszonym podczas spotkania był projekt Łomżyńskiej Karty Seniora.

– „Myślę, że w listopadzie Rada Miejska mogłaby się już tym tematem zająć, tak żeby od 01.01.2017 roku Karta Seniora obowiązywała.” – mówi Prezydent.

Kolejne posiedzenie Rady odbędzie się 28.10 o godzinie 11:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Wtedy też, mają odbyć się wybory uzupełniające do zarządu Rady Seniorów, a także zapaść decyzje dotyczące organizacji 15 –  lecia Klubu Seniora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *