TwitterFacebook

Łomżyńskie przedszkola z nowymi zestawami interaktywnymi [FOTO]

W Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji, wiceprezydent Agnieszka Muzyk przekazała dzisiaj (10.03) dyrektorom wszystkich łomżyńskich przedszkoli publicznych, zestawy interaktywne – tablice, laptopy, rzutniki, ekrany projekcyjne i głośniki. Ogólna wartość tego sprzętu to około 100 tys. złotych. Oprócz tego, wręczono również programy komputerowe do zajęć, które są prowadzone w przedszkolach, między innymi do języka angielskiego.

Zakup sprzętu i przekazanie go przedszkolom, było możliwe dzięki programowi pod nazwą „Kształcenie kompetencji kluczowych, szansą na lepszą jakość edukacji przedszkolnej”. Program jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Program ma na celu rozwijanie kompetencji kluczowych, matematycznych, humanistycznych czy artystycznych, ale również jest dedykowany dzieciom z deficytami – mówi Maciej Listowski wicedyrektor łomżyńskiego centrum rozwoju edukacji. W przedszkolu numer 4 w ramach tego programu odbywają się zajęcia logopedyczne czy socjoterapeutyczne. Oprócz dzisiejszych zestawów, będą przekazywane do przedszkoli materiały biurowe – kredki, farby, bloki czy mazaki, ale i stroje do tańca czy instrumenty muzyczne. Zakupów na ogólną sumę będzie jeszcze około 600 tys. Reszta to pieniądze przeznaczone na zajęcia dla dzieci.

Ten program umożliwia wprowadzenie nam zajęć dodatkowych dla dzieci, których do tej pory nie mogliśmy organizować ze swoich własnych środków. Mamy laptopy, rzutniki do pracy, a wcześniej dostaliśmy tablety. Więc idziemy z duchem czasu i możemy nowocześnie nasze dzieci rozwijać – mówi Ewa Kierłowska, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 10.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *