RN
TwitterFacebook

Mamy nowy Zarząd KSM DŁ!!!

Z racji, ze cześć członków zarządu podjęła studia wyższe poza diecezją i nie są w stanie pełnić swoich obowiązków  21 września  Zjazd Diecezjalny KSM DŁ, powołał nowy zarząd  KSM DŁ.Prezesem została Sylwia Misiewicz, zastępcą prezesa Łukasz Skarżyński, sekretarzem Magdalena Faszczewska, z-cą sekretarza Kamil Jabłoński, a skarbnikiem Aleksandra Jałbrzykowska. Wybór nowego zarządu był jednym z najważniejszych punktów diecezjalnego zjazdu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Kandydatura prezesa czeka na zatwierdzenie przez Pasterza Diecezji Łomżyńskiej.

Spotkanie zgromadziło kilkudziesięciu członków KSM-u wraz z księżmi asystentami. Każdy z dziesięciu oddziałów zdał relacje ze swojej działalności, ilości członków, formacji i podejmowanych akcji. Ks. Mariusz Szulc, diecezjalny asystent KSM-u przypomniał też członkom o celach i zadaniach stowarzyszenia. Punktem finalizującym spotkanie był wybór tymczasowego zarządu, który będzie pełnił obowiązki przez najbliższe pół roku. Był to też czas podziękowań dotychczasowemu zarządowi, a zwłaszcza pełniącej do tej pory rolę prezesa Klaudii Rolce.

Członkowie nowego zarządu nie kryli swojego zdumienia z takiego, a nie innego wyniku głosowania: Jestem zaskoczona i zdumiona tym, że prawie wszyscy na mnie zagłosowali. Bardzo się cieszę, ale też mam obawy, czy podołam temu zadaniu, Będę się starała jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki – mówiła nowa prezes KSM-u Sylwia Misiewicz. Cieszę się, że zostałem członkiem diecezjalnego zarządu. Mam nadzieję, że będę mógł się poprzez to przyczynić do rozwoju KSM- u mówi Kamil Jabłoński, pełniący w nowym zarządzie funkcję zastępcy sekretarza.

Przy okazji spotkania diecezjalny asystent KSM-u zdradził nam plany stowarzyszenia na najbliższy rok: Będziemy organizowali dni formacyjne w domu formacyjnym KSM-u. Mamy też różne pomysły wspólnie podejmowanych akcji takich jak „Flaga w twoim oknie”, „Flaga dla Rodaka”, bezalkoholowy bal karnawałowy, ale też perełka KSM-u czyli Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej. Padła również propozycja reaktywacji debat walentynkowych, chcemy kontynuować też organizację Ewangelizacyjnych Dni Młodych. Wskrzeszamy do życia akcję „Pogotowie duchowe”, polegającą na tym, że każdy może wysłać intencje na numer KSM-u, a wtedy osoba pełniąca dyżur będzie poświęcała swoją modlitwę w tej intencji – mówi ks. Mariusz Szulc.

Diecezjalny zjazd KSM-u miał miejsce 21 września w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

BB/ ks. Mariusz Szulc

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *