TwitterFacebook

Mieszkańcy gminy Śniadowo nie będą mieli wody. Wiemy dlaczego

W najbliższych dniach planowane są przerwy w dostawie wody na terenie gminy Śniadowo (powiat łomżyński). Te spowodowane są pracami modernizacyjnymi sieci wodociągowej. Jutro (28.02) pomiędzy godziną 8:00 a 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach Żebry i Żebry Kolonia. W piątek (01.03) pomiędzy 9:00 a 15:00 wody nie będą mieli mieszkańcy Wierzbowa.

Przerwy w dostawie wody związane są z realizacją drugiego etapu budowy stacji uzdatniania wody w Wierzbowie oraz budową magistrali wodociągowej spinającej sieć. Jesteśmy właśnie w trakcie realizacji tego drugiego elementu (…) prace prowadzone są obecnie na odcinku Uśnik – Uśnik Kolonia, jak również Wierzbowo – Żebry Kolonia – mówi wójt gminy Śniadowo Rafał Pstrągowski, który jednocześnie stopień zaawansowania prac ocenia na około 50 procent. Termin ich zakończenia został ustalony na koniec maja br. Całkowity koszt inwestycji to blisko 4 mln zł. Połowa tej kwoty pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Budowa nowej stacji uzdatniania wody w Wierzbowie jest inwestycją bardzo ważną dla mieszkańców gminy Śniadowo. Problem z pozyskiwaniem wody pitnej, zwłaszcza latem, na terenie gminy istnieje już od jakiegoś czasu. Dotyczy gospodarstw domowych i rolnych, w tym producentów mleka. Jak poinformowała nas Justyna Jemielity, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Śniadowie, w przypadku awarii stacji uzdatniania wody w Starym Ratowie, wybudowana stacja uzdatniania w Wierzbowie zostanie połączona z istniejącą siecią wodociągową i dostarczać będzie wodę do użytkowników korzystających z sieci zasilanej ze stacji w Starym Ratowie.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *