RN
TwitterFacebook

Mikroloty nad Łomżą [FOTO]

Motolotnie, paralotnie i wiatrakowce opanowały niebo nad Narwią. To za sprawą XX Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego Kontakty 2019. Pogoda dała się we znaki, silny wiatr wpłynął na zmiany w programie zawodów, ale przeżycia podniebne i te oglądane z powierzchni ziemi zrobiły na uczestnikach i publiczności ogromne wrażenie.

– Pogoda jest świetna, ale niezbyt łaskawa dla pilotów, ze względu na silny wiatr. Musieliśmy przesunąć rozegranie konkurencji paralotniowych, ale rozegramy konkurencję wiatrakowców, które są bardzo odporne na złe warunki atmosferyczne, silny wiatr i deszcz. Bardzo mnie cieszy, że tak wielu ludzi z Polski chce do nas przylatywać. Mistrz świata i Europy jest z nami XX raz, mamy też pilotów z Litwy i z Czech. Przyjechała też po raz pierwszy grupa z Białorusi, z Grodna, z tym zamiarem żeby zobaczyć jak to wygląda i za rok wystąpić w zawodach. Jest z nami też kadra narodowa, która zdobyła niedawno złoty medal mistrzostw świata w slalomie – mówił Władysław Tocki jeden z głównych organizatorów wydarzenia.

Latanie to sport, który polecają też sami uczestnicy zawodów. – Latanie to moja pasja, swoją przygodę zacząłem od szybowców, ale teraz latam na pięknej białej maszynie, na wiatrakowcu. To połączenie śmigłowca z samolotem. To najbezpieczniejsza maszyna ze wszystkich dostępnych, produkowana w Polsce, łatwo ją utrzymać, łatwo o nią zadbać, łatwo jest się nią nauczyć latać, jest bardzo prosta w obsłudze i jest naprawdę wyjątkowo bezpieczna – mówi Piotr Gajewski, zdobywca II miejsca w kategorii „celność lądowania”.

Podniebne popisy można oglądać pomiędzy mostami w Łomży do godz. 17.00.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *